کاهش وزن موفق (شماره بیست)

سلام
من ا . ک مردی 40 ساله (یعنی متولد 1360) ، با قد 170 ، وزن 92.4 کیلو گرم با حدود 22 کیلو گرم اضافه وزن و با مشکلات سلامتی نظیر بیماری قند خون(قند ناشتا بدو مراجعه 380 )، کبد چرب وچربی خون بالا و ترس و استرس زیاد از بیماریهای خطرناکی که قبل از 40 سالگی گریبانم را گرفته بود وعوارض وحشتناک دیابت نظیر نابینایی ، قطع اندام و نارسایی کلیه منجر به دیالیز دست و پنجه نرم می کردم . البته خودم می دانستم که روش خوردن و بی تحرکی این بلا را سرم آورده بود . ولی خوشبختانه خود کرده را این بار تدبیر بود.
نزد پزشک داخلی مراجعه و ایشان داروهای زیادی بخاطر مشکلاتم برای من تجویز نمودند ولی برای تغذیه بنده را به دکتر منصور ریسمانچیان ارجاع دادند . اواسط بهمن 1399 به توصیه پزشک داخلی جهت کاهش وزن وقند و چربی خون برای گرفتن برنامه غذایی مراجعه نمودم . برنامه غذایی که شامل همه خوراکی ها می شد و از نظر مقدار هم اذیت کننده نبود و راستش اوایل که برنامه را دیدم فکر نمی کردم حتی نیم کیلو وزن کم کنم . ورزش فقط پیاده روی بود. یعنی فقط لازم بود کفش مناسب داشته باشم و 30 تا 40 دقیقه وقت و البته همت و پشتکار و اراده.
قند مرتب اندازه گیری می شد و با کاهش اعداد به صورت تدریجی و با شیب خیلی ملایم مقدار قرص ها کاهش می یافت. الان هم با اندازه گیری های جدید تقریبا هیچ گاه از 110 بالا تر نرفته است، در حالی که از دارو های اولیه با مقدار زیاد خبری نیست و فقط دو عدد متفورمین مصرف می کنم . دارو های چربی را کماکان تا آزمایش بعدی طبق دستور پزشک باید مصرف کنم و تا به امروز که این مطالب را می نویسم و خرداد 1400 می باشد 15 کیلو گرم کاهش وزن داشته ام.
به غیر از احساس سلامتی و کاهش قند و چربی خون ، لباس های قبلی که دیگر فکر نمی کردم اندازه شوند را می پوشم و احساس بسیار خوبی دارم و هنگام راه رفتن حس سبکی و رهایی دارم.
شاید روز اول اگر کسی به من می گفت که فقط با برنامه غذایی و پیاده روی در این مدت ، وزنم اینقدر کم می شود و قند من از 380 با وجود کاهش دارو ها به 110 می رسد ناباورانه به او لبخند می زدم . ولی راهنمایی های پزشکانم ، اراده و پشتکار خودم و توکل به خدای متعال باعث شد تا بتوانم از پس این کار بر بیایم . امید وارم همه خوانندگان این متن ارزش نعمت سلامتی را ، که تا از دست نرود قدر آن را نخواهیم دانست ، درک کنند و اگر هنوز بیمار نشده اند و زیبایی خود را از دست نداده اند ، برای پیشگیری و اگرهم بیماری اتفاق افتاده است ، برای درمان مراجعه نمایند.
تاریخ مراجعه 12 بهمن 1399
شماره پرونده 23581


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مشاوره پوست و مورژیم آنلاینکاهش وزن هفتادکاهش وزن شصت
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)