دستکاری نکن، جوش نزن!

جوش صورت یکی از مشکلاتی است که تقریبا مزاحم نوجوانان است چراکه معمولا درست زمانی به سراغ آنها می آید که بیش از هر وقت دیگری نگران زیبایی وضع ظاهر خود هستند. جوشهای متورم وسر سیاه به خاطرکه کاری مجاری انتقال چربی درصورت بوجودمی آیند ومنظره نامطلوبی به پوست می دهند .

این مجاری ظاهرا با اندازه کافی رشد نکرده اند که به توانند چربی حاصله از غدد چربی سازاز خود عبور دهند،لذا پوست صورت که به چربی آلوده شده است ویا در اثر گرد وغبار، دچارعفونت ماهانه وبرهم خوردن تعادل معمولا با شروع عادت ماهانه وبر هم خوردن تعادل هورمون های جنسی در بدن همراه است. با این که دراکثر کتاب های پوست ارتباطی بین تغذیه و ایجاد جوش انکار می شود ولی به عنوان اولین اقدام استفاده از ادویه، چربی، غذاهای سرخ کردنی، شیرینی جات به خصوص شکلات وکلاً هر خوراکی که باعث تحریک ایجاد آن می شود بایستی محدود شود.

ورزش در هوای آزاد و شستشوی صورت و گردن حداقل روزی 2 بار با آب گرم و صابون از اولین اقدامات است. دخترانی که عادت دارند صورت خود را با کرم پاک کنند وبا ضد آفتاب وکرم درهای حاوی چربی میزنند، با ضد آ فتاب و کرم پودرهای حاوی چربی می زنند، با ا ضافه کردن روغن آن به صورتشان بر مشکل خود می افزایند.

فشار دادن جوش ها کمکی به ازبین بردن آنها کمک نمیکند حتی باعث پخش عفونت در سطح پوست می شود ونیز موجب ایجاد لک در صورت شده که درمان آن از خود جوش مشکل تر است ( یعنی اگر خانم ها دست خود راچه خالی وچه همراه با کرم به صورت خود نبرند خیلی ازجوشها لک ها اصلا به وجود نمی آیند ) پس صورت خود را با آب وصابون مخصوص پوست چرب شسته و به خوبی آبکشی و با دستمال تمیزی خشک کنید.

زیر نظرمتخصص پوست از داروهای لایه بردار و میکرودرم ابریژن ( روشی است که درآن پودراکسید آلمینیوم با فشاربه پوست پاشیده میشود و بدون عارضه لایه برداری می کند ) ، آنتی بیوتیکهای خوراکی وموضعی وسایر داروهای تجویزی استفاده کنید. فقط حوصله داشته باشید تا زمان شما کامل شود .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن هفتادکاهش وزن شصتمشاوره پوست و مورژیم آنلاین
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)