هنوز هم میکرودرم در جوانسازی پوست روش موثر و کم عارضه ای است

زیبایی پوست همیشه مورد توجه همگان بوده است وبه همین دلیل از روشهای مختلف برای رفع علایم پیری پوست مثل چروک، لک وافتادگی پوست استفاده شده است. با گذشت زمان روشهای از بین بردن علایم پیری که مجموعاً جوان سازی پوست نامیده میشود تکامل پیدا کرده و روشهایی با عوارض کمتر جایگزین روشهای قدیمی شده است. یکی از راههای بدون عارضه در جوان سازی پوست، میکرودرم ابریژن میباشد.

در این روش با استفاده از دستگاهی خاص نوعی کریستال بسیار ظریف از جنس اکسید آلومینیوم با فشار تنظیم شدهای با سطح پوست در تماس قرار میگیرد و ایجاد تراش بسیار سطحی در لایههای فوقانی شاخی پوست مینماید.ضمناً یک مکش نیز روی پوست انجام میشود که باعث جمع شدن کریستالها از سطح پوست و همچنین بهتر شدن جریان خون منطقه و فعال شدن سلولهای فیبروبلاست و در نتیجه ترمیم و طراوت پوست میگردد.سود دیگر این کار در این است که منجر به جذب چند برابری دارو ها و مواد استفاده شده بر روی پوست می شود.

این روش بدون درد میباشد ونیازی به استفاده از بیهوشی یا بیحس کنندههای موضعی نیست. این روش سریع و ساده است. مهمترین مزیت میکرودرم این است که این روش کاملا بدون عارضه میباشد و نیازی به پانسمان پوست و غیبت از محل کار نمی باشد.میکرودرم با فواصل زمانی کوتاه قابل انجام است.در پوستهای با رنگ مختلف و حتی بسیار تیره نیز میتوان از این روش درمانی استفاده کرد.

موارد استفاده :
1. جوان سازی پوست
2. لکهای پیری
3. لکهای حاملگی
4. کوچک کردن منافذ پوست
5. تمیز کردن پوست و از بین بردن دانههای سر سیاه
6. درمان جوشگاه های(اسکار) آکنه و آبله مرغان

روش انجام :
در ابتدا پوست تمیز میشود و از آرایش و چربی کاملاً پاک میشود و سپس به مدت لازم بر حسب نوع پوست و ضایعه آن که توسط پزشک تعیین میگردد سایش در جهات مختلف و روی قسمتهای مختلف انجام میشود.زمان لازم برای میکرودرم ابریژن کل صورت حدوداً 20-10 دقیقه است.پس از درمان قرمزی سطحی در پوست ایجاد میشود که ممکن است به مدت چند ساعت باقی بماند که به مرور از بین میرود. پس از خاتمه درمان، صورت پاک و سپس شسته میشود. یک کرم قابض(مثل زینک اکساید یا کالامین) به محل مالیده میشود. ممکن است پوسته ریزی مختصری پس از درمان ایجاد شود.

به جز مصرف ضد آفتاب مراقبت خاصی پس از درمان لازم نیست،به همین دلیل این روش برای افرادی که میخواهند سریع به سرکار برگردند مناسب میباشد. تعداد جلسات براساس نوع بیماری و تمایل بیمار قابل تغییر میباشد. به طور خلاصه میکرودرم ابریژن یک روش ساده، ارزان، بدون عارضه و بدون درد است که درمانی مناسب برای چروکهای سطحی، لکهای حاملگی و پیری، منافذ باز پوست، غرور جوانی و اسکارهای پوستی میباشد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن شصترژیم آنلاینمشاوره پوست و موکاهش وزن هفتاد
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)